Arama

Görgü tanığı Erol Olçak ile oğlunun ölümünü anlattı
FETö'cü askerlerin kalkıştığı darbe girişimine karşı Boğaziçi Köprüsü'ne giden Erol Olçak ile oğlu Abdullah Olçak'ın şehit düştüğü anları, olayın görgü tanığı gazeteci Ahmet Tezcan anlattı.
Erol Olçak'ın oğlunu korumaya çalıştığı sırada vurulduğunu söyleyen Tezcan, oğlunun da babasına koştuğu sırada 2 zırh delici merminin isabet etmesiyle şehit edildiğini anlattı.

15 Temmuz gecesi, FETö'cü cuntanın en çok kan akıttığı yerdi İstanbul Boğaziçi Köprüsü. Darbeye karşı tankların önüne dikilenler arasında olan reklamcı Erol Olçak ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyib de kurşunların hedefi olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşlarından olan Olçak'ın, oğlunu daha güvenli bir yere almak isterken vurulduğu, 16 yaşındaki Abdullah'ın da, düşen babasına hamle yaptığı sırada zırh delici mermi ile öldürüldüğü ortaya çıktı.

İkna etmeye çalışırken...

Habertürk gazetesinin haberine göre, Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki basın danışmanı gazeteci Ahmet Tezcan, baba-oğulun ölümüyle ilgili detayları şöyle anlattı: “Durumu öğrendiği anda Erol dışarı fırlıyor. Oğlu 'Ben de geleceğim' diyor, köprüye gidiyorlar. Erol, askerleri ikna etmeye çalışıyor. Bakıyor ki ikna olacakları yok, oğlunu sağlam bir yere almak için uğraşıyor. Tam Abdullah'a hamle yaptığı sırada Erol'u vuruyorlar. Babasının düştüğünü gören Abdullah ona koşarken, 2 zırh delici mermiyle çocuğu vuruyorlar.”

Reklamcı ümit Demirbağ'ın da o sırada köprüde olduğunu belirten Tezcan, şöyle devam etti: “İkisi de köprüdeydi ancak birbirlerinden habersizlerdi. Demirbağ zaman zaman video gönderiyor, 'Yatıp kalkarak ilerleyebiliyoruz, üzerimize ateş ediliyor' diyordu. Sonrasını ağlayarak şöyle anlattı: Yoğun ateş açıldı. En yakınımda yere düşene yardım için koştum. Bir çevirdim ki Erol Abi...”

_____________

Haberturk, 20/07/2016


Yorumlar
Henüz yorum eklenmemiş. Yorum eklemek için tıklayın.